Chovatelská stanice z Veselského kopce byla založena v roce 1987, pro černou trpasličí fenku pudlíka Beátu od Křivého potoka. Tato fenka byla výstavně velmi úspěšná. Vždy jsem toužil mít psa  Belgického ovčáka - Groenendaela, ale z prostorových i časových důvodů jsem si  ho nemohl dovolit. U známého chovatele jsem v zahraničním časopisu o psech viděl miniaturního Belgičáka - Šiperku. Velmi mne tento pejsek zaujal, v České republice se toto plemeno nechovalo. Až v roce 1989 importovala z ciziny pvní fenu Orchidée Vrouvwliet  paní Saňová chovatelská stanice Jashisa.

 

 

 V roce 1993 jsem dovezl fenku šiperky ze zemně původu, z Belgie. Tento import málem skončil tragedií neboť si fenka dovezla s sebou parvovirozu. Naštěstí po špičkovém zásahu Mvdr. Doc. Snášila z Ostravy Vítkovic a obětavé péči Mvdr. Šturmové se tato fena zotavila. Šiperinka byla velmi úspěšnou - vyhrávala tuzemské i zahraniční výstavy. Odchoval jsem dva vrhy. V jejich šlápějích pokračovala její dcera Bigi z Veselského kopce kterou jsem si z vrhu ponechal. Tato fenka neměla nikdy štěňata, nebyl k ní vhodný krevně ani typově žádný pes podle mých představ.

 

V roce 2005 přibyla do naší smečky orange-sable fenečka malého špice Aglaia z Krakovanské skalky a tím u nás začal chov špiců.